MÜSİAD İLE TEKİRDAĞ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ VE TEKİRDAĞ AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
İşbirliği Protokolü MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında dernek binasında imzalandı.
Tarih: 22.11.2021 12:04:19/ 182okunma / 0yorum

İşbirliği Protokolü MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili   Uğur Özcan  ve   Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında dernek binasında imzalandı.

 

 

MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ve heyeti , Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan ,  Tekirdağ Cumhuriyet Savcısı Alper Arıtav , Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş , Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli ve Tekirdağ Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Mustafa Terzioğlu ile toplantı gerçekleşirdi.  Toplantı sonrası  MÜSİAD Tekirda…

MÜSİAD İLE TEKİRDAĞ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ VE  TEKİRDAĞ AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU İŞYURDU MÜDÜRLÜĞÜ  İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

 

İşbirliği Protokolü MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili   Uğur Özcan  ve   Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında dernek binasında imzalandı.

 

 

MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ve heyeti , Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan ,  Tekirdağ Cumhuriyet Savcısı Alper Arıtav , Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş , Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli ve Tekirdağ Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Mustafa Terzioğlu ile toplantı gerçekleşirdi.  Toplantı sonrası  MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili   Uğur Özcan  ve   Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında  İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

                                                                                             

         MÜSİAD Tekirdağ ve  Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yapılan İş Birliği Protokolü ile 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu kapsamında Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan şüpheli, sanık ve hükümlüler ile suçtan zarar gören mağdurların topluma kazandırılması, yükümlülerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi ve topluma uyum sağlamaları amaçlandı.

          MÜSİAD Tekirdağ  ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğnce Yapılan İş Birliği Protokolüyle ise,   5402 sayılı Yasa kapsamında Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin topluma kazandırılması, hükümlülerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi ve topluma uyum sağlamaları amaçlandı.

                  Protokol Kapsamında, Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü iş ve meslek sahibi olmayan yükümlüleri ve hükümlüleri tespit edecektir. İlgili kurumlar işbirliğinde mesleki eğitim programları verilerek, başarılı olanlar  sertifika almaya hak kazanarak, belirlenecek işyerlerinde işe yerleştirilmesi sağlanacak ve İş ve meslek konusunda bilgi ve belge sahibi olmayan (vasıfsız) hükümlü ve yükümlüler ise direk talep doğrultusunda uygun işletmelerde işe yönlendirilecektir.

İşe yerleştirilen tüm hükümlü ve  yükümlülerin belirli periyotlar halinde görevlilerce çalıştıkları işyerlerinde ziyaretleri yapılacak, hükümlü ve  yükümlülere gerekli psiko - sosyal destek sağlanacaktır. Denetimli serbestlik müdürlüğü ve Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ arasında sosyal, kültürel ve istihdama yönelik ortak projeler yapılacak ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne bağlı Atölyelere imkanlar dahilinde Makine ve teçhizat desteği sağlanacaktır. İhtiyaç sahibi hükümlü , yükümlü ve eğitime devam eden çocuklara MÜSİAD Tekirdağ tarafından imkanlar dahilinde maddi destek ve yardımlar sağlanması gerçekleştirilecektir.

 

 /resimler/2021-11/22/1205524545229.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vizyondaki Filmler
Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez…

Mevlana
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair Dante’nin portresidir.

İlginç Bilgiler 4
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın.

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com