AŞI ÇALIŞMALARINDA VETERİNER HEKİMLERE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ!
HEKİMLER, AŞI GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINDA BAŞROL OYNAYAN VETERİNER RİSKLİ MESLEK GRUBU İÇİNE ALINMIYOR!
Tarih: 3.3.2021 12:34:17/ 2275okunma / 0yorum

HEKİMLER, AŞI GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINDA BAŞROL OYNAYAN VETERİNER RİSKLİ MESLEK GRUBU İÇİNE ALINMIYOR!

CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ AYGUN:

AŞI ÇALIŞMASI YÜRÜTEN VETERİNERLER, AŞIDA ÖNCELİKLİ GRUPTA DEĞİL!

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı´na sunduğu iki soru önergesinde; “Türkiye genelinde görev yapan 32 bin veteriner hekim; hayvan sağlığı, çevre sağlığı ve insan sağlığı kapsamında çok hayati çalışmalar yapmakta iken sağlık çalışanı kapsamında görülmemesi ve öncelikli aşı grubuna alınmaması üzücüdür” diye tepki gösterdi. Aygun, riskli meslek gruplarının belirlenmesinde objektif ve hakkaniyetli kriterler konulmadığını söyledi.

“VETERİNERLERİMİZ, ONUR KAYNAĞIMIZDIR!”

Aygun, Kovid-19 pandemisi sürecinde aktif rol üstlenen ve ülkemizde yürütülen milli aşı çalışmalarında birincil rol oynayan veteriner hekimlerimize ve üniversitelerde görev yapan virolog akademisyenlere hak ettikleri değerin gösterilmediğini vurguladı. Tarım ve Orman Bakanlığı´na bağlı Veteriner Araştırma Enstitülerinde ve özel sektöre ait veteriner aşı ve biyolojik ürün imalatı yapan tesislerde görev yapan veteriner hekimlerin ülkemizin onur kaynağı olduğunu kaydeden Aygun, “Ancak Bakanlarımız veteriner hekimlerimizi yok sayıyor” diye tepki gösterdi.

PAKDEMİRLİ´YE SESLENDİ: SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞÜN!

Aygun, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye seslenerek, “Veteriner hekimlerin de sağlık hizmeti yaptığını ortaya koyarak, riskli meslek grupları içine girmesi için Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile görüşecek misiniz? Türk Veteriner Hekimleri Birliği´nin Tarım ve Orman Bakanlığı ile yaptığı yazışmaları dikkate alacak mısınız?” diye sordu.

Aygun, Sağlık Bakanı Koca´nın da şu sorulara yanıt verilmesini talep etti:

1)     Kovid-19 aşısında; veteriner hekimler neden riskli meslek grupları içine alınmamıştır?

2)     Aşıda riskli meslek grupları hangi ölçütlere göre belirlenmiştir?

3)     Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan veteriner hekimlerin yaptığı çalışmalar hangi gerekçeyle riskli görülmemiştir?

4)     Kovid-19 salgınında 14 veteriner hekim yaşamını yitirmiş, yüzlerce veteriner hekim hastalanmıştır. Türkiye´nin en ücra noktalarında 7/24 görev yapan veteriner hekimlerimiz, halkımız ile yakın mesafede çalışmak zorundadır. Hal böyle iken veteriner hekimleri, neden sağlık çalışanı olarak görmüyorsunuz?

5)     Türk Veteriner Hekimleri Birliği´nin Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile yaptığı yazışmalar neden sonuçsuz bırakılmıştır?

6)     Kovid-19 enfeksiyonunun bulaşma riskinin azaltılması ve salgının kontrol edilmesi açısından veteriner hekimlerimizi de öncelikli grup içine alacak mısınız?

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vizyondaki Filmler
Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
-Global ısınma yüzünden yükselen deniz seviyesi, 2050 yılında Shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.Bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan kalori, verdiği kaloriden fazladır

İlginç Bilgiler 3
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın.

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com